ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 9001, etkin bir kalite yönetim sistemini tanımlayan bir standarttır. Merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde yer alan ve 90’dan fazla ülkenin üye olduğu Uluslararası standardizasyon Örgütü  (International Organization for Standardization–ISO) tarafından geliştirilmiştir

 

ISO 9001 belgesi şirketlere ne kazandırır?

 

ISO 9001 belgesi ilgili kuruluşun ürün veya hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir yönetim sistemine uygun olarak sevk ve idare edilen bir yönetim anlayışının sonucunda ortaya konduğu ve dolayısı ile kuruluşun ürün ve hizmet kalitesinin sürekliliğinin sağlanabileceğinin bir güvencesini belirler.

 

ISO 9001'in dış yararları nelerdir?

 

1- Kuruluşun imajının güçlenmesi,

2- Müşteri memnuniyeti,

3- Müşteri artışı,

4- Rekabet gücünün artması

5- Daha iyi tedarikçi ilişkileri ISO 9001'in dış yararları arasında sayılabilir.

 

ISO 9001'in iç yararları nelerdir?

 

1- Yönetimin etkinliği,

2- Olumlu kültürel değişim,

3- Kalite bilincinin oluşması,

4- Daha iyi bir dokümantasyon,

5- Sistematikleşmek,

6- Standardizasyon ve tutarlılık,

7- Etkinlik ve üretkenlik artışı,

8- Maliyetlerin azaltılması Iso 9001'in iç yararları arasında sayılabilmektedir.

 ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi dögüsü nedir?

ISO 9001 kalite yönetim sistemi, Puko adı verilen Planla - Uygula - Kontrol et - Önlem Al döngüsüne dayanmaktadır.

 

Kurumlar neden ISO 9001 belgesi almalıdırlar?

 

1- Kuruluşta kalite anlayışının gelişimini,

2- Karın, verimliliğin ve Pazar payının artmasını,

3- Etkin bir yönetimi,

4- Maliyetin azalmasını,

5- Çalışanların tatminini,

6- Kuruluş içi iletişimde iyileşmeyi,

7- Tüm faaliyetlerde geniş izleme ve kontrolü,

8- İadelerin azalmasını,

9- Müşteri şikayetinin azalması, memnuniyetin artmasını sağlayan,

10- Ulusal ve uluslararası düzeyde uygulanabilen bir yönetim sistemi modeli olduğu için..

 

 

   

             

 

     

 

AYÇEV,

Seçkin ve tecrübeli personeliyle fark yaratmaktadır.

Hızla gelişen teknoloji ve bununla birlikte ortaya çıkan çevre kirliliği  yaşam kaynağımız olan hava, su ve toprağın periyodik dengesini bozarak küresel ısınmaya sebebiyet vermiştir.

Bununla birlikte tüm dünyada çevresel ayaklanmalar baş göstermiş olup, devletler bu gidişatı yavaşlatmak amacıyla çeşitli yasalar tebliğ etmişlerdir.

Ülkemiz de son yıllarda çevre konusunda hassasiyetini arttırmış olup, çeşitli uygulamaları zorunlu hale getirmiştir. Bu uygulamalar her ne kadar doğamızın korunmasında faydalı olsa da, sektörde ani değişimle gelen, yetersiz bilgi, hangi konuda nereye başvuracağını bilmemek, çeşitli bürokratik işlemleri farklı kollardan idare ve takip etmek, her biri için ayrı bütçe ayırmak,  işletmeleri gerçekten zora sokan yadsınamaz bir gerçektir.  Bu boşlukların doldurulamaması büyük sıkıntılara hatta işletmenin kapanmasına kadar sebebiyet vermektedir.

AYÇEV, çevrenin korunması vizyonunun yanında bürokratik kurumlarla optimum dengeyi kurar.  işletmelerin sıkıntısız sürdürülebilirliğini sağlamak,  ayrıştırmak değil birleştirmeyi  gerçekleştirmek amacıyla, tek bir koldan el ele verip, taşıdığı sorumluluğun bilincinde olan bir kurumdur.

Zihin berraklığınızı sağlayarak  tüm boşlukları dolduracaktır.

 

Daha detaylı bilgi ve işlemleriniz için AYÇEV'i aramaktan çekinmeyiniz.

 

YÜCELİĞE YAPTIĞINIZ YOLCULUĞUNUZDA, HER ZAMAN YANINIZDAYIZ.        

emisyon ölçümü patlamadan korunma dökümanı dokumanı dokümanı dokumani ateks atex patlama çed nasıl iso 9001 14001 ohsas 18001 belgelendirme kalite yönetim sistemi çevre danışmanlık firması firmaları görevlisi yetkinlik almış şehircilik bakanlığı işyeri açma şartları çalışma belgesi formu ruhsatı çed rapor raporları raporu iş yeri  gerekli belgeler çevre danışmanlığı danışmanlık etki değerlendirme izni cevre  çevresel etki değerlendirmesi gayri  gayrı sıhhi müessese gayrısıhhi  yönetmeliği müesseseler gsm izni ruhsat açma ve işletme iso kapasite ticaret odası odasi istanbul osb organize sanayi bölgesi iş sağlığı güvenliği risk analizi iş güvenliği uzmanı ito is guvenlıgi ıs sagligi yönetmelik yönetmeliği  izni  örneği  ornegi başvuru başvurusu basvuru basvurusu çalıştırma istiyorum calistirma alma formlar formu tescil tescilinde belgeler kapasite istek istenen nasıl nereden yenileme proje tanıtım dosyası tanitim dosyasi ruhsat danismanlik san odası organize sanayi bölgesi arıtma kimyasal biyolojik vize tescil mühendislik danışmanlık izin yeşil otel iski deşarj izni atıksu  proje tanıtım dosyası tanitim dosyasi istanbul tuzla gebze büyükçekmece silivri çorlu osb organize sanayi bölgesi       

 BİZİ ARAMAKTAN ÇEKİNMEYİNİZ    0538 311 93 94