ÖNEMLİ DUYURU 

KİRLENMİŞ SAHALAR BİLGİ SİSTEMİ KAYITLARI

SON GÜN (uzatılmıştır) 09 KASIM 2015

Bilindiği üzere Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik bütün maddeleri ile birlikte 08.06.2015 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Yönetmelik kapsamındaki Firma Bilgi Sistemi kullanıcı adı ve şifresi olan endüstriyel faaliyetler İl Müdürlüğümüzden Kirlenmiş Sahalar Bilgi Sistemine erişim yetkisi alarak sisteme erişim sağlayabileceklerdir. İlk defa firma bilgi sistemine kayıt olacak sektörler ise İl Müdürlüğümüzden kullanıcı adı, şifre ve Kirlenmiş Sahalar Bilgi Sistemi erişim yetkisi almalıdır. Kirlenmiş Sahalar Bilgi Sistemine giriş yapabilmek için kullanılan Firma Bilgi Sistemine “online.cevre.gov.tr” internet adresi üzerinden erişim sağlanabilmektedir. 

YÖNETMELİK İÇİN TIKLAYINIZ

YÖNETMELİK EKLERİ 

 

ATIK YÖNETİMİ

Atık yönetimi, herhangi bir ürünün tasarım aşamasından başlayarak; üretim, tüketim, atık oluşumu, atığın geri dönüştürülmesi ve/veya bertarafını kapsayan bir disiplindir.

 

Atık Yönetimi Atığın kaynağında azaltılması, özelliğine göre ayrılması, toplanması, geçici depolanması, ara depolanması, geri kazanılması, taşınması, bertarafı ve bertaraf işlemleri sonrası kontrolü ve benzeri işlemleri içeren bir yönetim biçimidir.

 

    

       

 

  

 

NEYİ AMAÇLIYORUZ?

AYÇEV; Seçkin ve tecrübeli personeliyle fark yaratmaktadır

Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkındaki Yönetmelikte belirtilen tüm firmalar, çevre yönetim birimlerini kurmak veya çevre danışmanlık firmalarından çevre yönetimi hizmeti almak zorundadır.

AYÇEV Çevre Danışmanlık, Çevreyi korumanın yanı sıra Devlet kurumları ile sizlerin arasındaki dengeyi kurmayı sağlayabilmeniz ve her türlü ihtiyacınızı tek bir el ile tokalaşarak karşılayabilmeniz için kurulmuştur.

Kapasite Raporu, Sanayi Sicil Belgesi, ÇED Raporu,  İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı, İşletme Belgesi, DKKR Ruhsatı,  Kalite Yönetim Sistem Belgelendirmesi, Yeşil Havaalanı Belgesi, Yeşil Otel Belgesi, TSE-HYB ve Büro Tescil Belgesi gibi belgelerin  alınmasının yanı sıra, Arıtma Tesisi Kurulumu ve  işletilmesi,  İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı hizmetleri vermekte ve Risk Analizleri gibi ihtiyaç duyabileceğiniz , pek çok bürokratik engeli aşmanızı sağlamaktadır. 

Çalışmalarınızda başarı ve sürekliliğin sağlanmasının teminatı ile  hizmetinde dürüstlük ve kalite prensibiyle çalışan AYÇEV,  konusunda uzman kadrosu ile gösterdiğiniz yakın ilgi ve desteğinizden ötürü teşekkür ederek sizlere bugün ve gelecekte hizmet vermeye devam edecektir.

 

Kısa bir not:

Yarının  dogası bugünden yaratılır,

Sevgi  çiçek açmayan yere ugramaz...

 

Nuray AYGÜN

 

                  YÜCELİĞE YAPTIĞINIZ YOLCULUĞUNUZDA, HER ZAMAN YANINIZDAYIZ.        

emisyon ölçümü patlamadan korunma dökümanı dokumanı dokümanı dokumani ateks atex patlama çed nasıl iso 9001 14001 ohsas 18001 belgelendirme kalite yönetim sistemi çevre danışmanlık firması firmaları görevlisi yetkinlik almış şehircilik bakanlığı işyeri açma şartları çalışma belgesi formu ruhsatı çed rapor raporları raporu iş yeri  gerekli belgeler çevre danışmanlığı danışmanlık etki değerlendirme izni cevre  çevresel etki değerlendirmesi gayri  gayrı sıhhi müessese gayrısıhhi  yönetmeliği müesseseler gsm izni ruhsat açma ve işletme iso kapasite ticaret odası odasi istanbul osb organize sanayi bölgesi iş sağlığı güvenliği risk analizi iş güvenliği uzmanı ito is guvenlıgi ıs sagligi yönetmelik yönetmeliği  izni  örneği  ornegi başvuru başvurusu basvuru basvurusu çalıştırma istiyorum calistirma alma formlar formu tescil tescilinde belgeler kapasite istek istenen nasıl nereden yenileme proje tanıtım dosyası tanitim dosyasi ruhsat danismanlik san odası organize sanayi bölgesi arıtma kimyasal biyolojik vize tescil mühendislik danışmanlık izin yeşil otel iski deşarj izni atıksu  proje tanıtım dosyası tanitim dosyasi istanbul tuzla gebze büyükçekmece silivri çorlu osb organize sanayi bölgesi       

 BİZİ ARAMAKTAN ÇEKİNMEYİNİZ    0538 311 93 94