ÇEVRE İZİN VE LİSANS

12 Kasım 2010 tarih ve 27757 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Çere Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmenlik” kapsamında firmamız Çevre Danışmanlık Yeterlik Belgesi sahibidir.

Firmamız; Çevre Danışmanlık Yeterlik Belgesi ile 10 Eylül 2014  tarih ve 29115  nolu Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Çevre  İzin ve Lisans Yönetmeliği”  kapsamında Ek-1 ve Ek-2 listesinde yer alan firmalara Çevre Yönetim Hizmeti vermektedir.

EMISYON KONULU ÇEVRE IZNI

   Birinci adım     : İl Müdürlüğü uygunluk Dilekçe, İl Müdürlüğü uygunluk yazısı 

   İkinci adım       : Geçici faaliyet belgesi 

   Üçüncü adım   : Emisyon ölçüm raporu

 

GÜRÜLTÜ KONULU ÇEVRE IZNI

   Birinci adım     : Geçici faaliyet belgesi 

   İkinci adım       : Akustik rapor

 

ATIKSU KONULU ÇEVRE IZNI

   Birinci adım     : Atıksu arıtma tesisi proje onayı
(27.4.2004 tarihinden sonra inşaatı başlamış atıksu arıtma tesisleri için) veya muaf olduğuna dair belge(27.04.2004 tarihten önce kurulan veya inşaatına başlanılan atıksu arıtma tesisleri için)

   İkinci adım      : Geçici faaliyet belgesi  

   Üçüncü adım   : Atıksu deşarjı

 

TEHLIKELI MADDE ATIKSU KONULU ÇEVRE IZNI

 Birinci adım     : Tehlikeli madde arıtma tesisi proje onayı
(27.4.2004 tarihinden sonra inşaatı başlamış atıksu arıtma tesisleri için) veya muaf olduğuna dair belge (27.04.2004 tarihten önce kurulan veya inşaatına başlanılan atıksu arıtma tesisleri için)

 İkinci adım      : Geçici faaliyet belgesi

 Üçüncü adım  : Tehlikeli madde atıksu desarjı 

 

DERIN DENIZ DEŞARJI KONULU ÇEVRE IZNI

  Birinci adım     : Derin deniz deşarjı proje onayı

  İkinci adım       : Geçici faaliyet belgesi 

  Üçüncü adım    : Derin deniz deşarjı 

 

Çevre Lisans Başvurusu için adımlar ve gerekli belgeler

 

ÇEVRE İZİN ve LİSANS BELGESİ adı altında yapılacak başvurularda birinci adım lisans konusu ile ilgili Özel Belgenin temini olmalıdır. (örneğin; Geri Kazanım için acil durum/müdahale planı, il müdürlüğü uygunluk yazısı, sanayi sicil belgesi) İkinci adımda ise Ortak Belgeler ve lisans konusu ile ilgili özel belge/belgeler beraberinde Geçici Faaliyet Belgesi başvurudur. Üçüncü ve son adımda ise lisans sürecini tamamlamak üzere Başvuru kapsamınıza uygun bilgi ve belgelerin (örneğin; Geri Kazanım için teknik uygunluk raporu, fizibilite raporu.…) teslimidir. 

 

LİSANS KONULARI

GERİ KAZANIM

Tehlikeli Atık

Tehlikesiz Atık

Atık Yağ

Bitkisel Atık Yağ

Atık Pil ve Akümülatör

Ömrünü Tamamlamış Lastik

Ambalaj Atığı

BERTARAF

Atık Yakma ve Birlikte Yakma

Düzenli Depolama

I.Sınıf

II.Sınıf

III.Sınıf

ARA DEPOLAMA

Tehlikeli Atık

İŞLEME

Tıbbi Atık Sterilizasyon

Ömrünü Tamamlamış Araç

Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma

Tanker Temizleme

Hurda Metal

ARINDIRMA

PCB Arındırma

 

 

 

   

             

 

     

 

AYÇEV,

Seçkin ve tecrübeli personeliyle fark yaratmaktadır.

Hızla gelişen teknoloji ve bununla birlikte ortaya çıkan çevre kirliliği  yaşam kaynağımız olan hava, su ve toprağın periyodik dengesini bozarak küresel ısınmaya sebebiyet vermiştir.

Bununla birlikte tüm dünyada çevresel ayaklanmalar baş göstermiş olup, devletler bu gidişatı yavaşlatmak amacıyla çeşitli yasalar tebliğ etmişlerdir.

Ülkemiz de son yıllarda çevre konusunda hassasiyetini arttırmış olup, çeşitli uygulamaları zorunlu hale getirmiştir. Bu uygulamalar her ne kadar doğamızın korunmasında faydalı olsa da, sektörde ani değişimle gelen, yetersiz bilgi, hangi konuda nereye başvuracağını bilmemek, çeşitli bürokratik işlemleri farklı kollardan idare ve takip etmek, her biri için ayrı bütçe ayırmak,  işletmeleri gerçekten zora sokan yadsınamaz bir gerçektir.  Bu boşlukların doldurulamaması büyük sıkıntılara hatta işletmenin kapanmasına kadar sebebiyet vermektedir.

AYÇEV, çevrenin korunması vizyonunun yanında bürokratik kurumlarla optimum dengeyi kurar.  işletmelerin sıkıntısız sürdürülebilirliğini sağlamak,  ayrıştırmak değil birleştirmeyi  gerçekleştirmek amacıyla, tek bir koldan el ele verip, taşıdığı sorumluluğun bilincinde olan bir kurumdur.

Zihin berraklığınızı sağlayarak  tüm boşlukları dolduracaktır.

 

Daha detaylı bilgi ve işlemleriniz için AYÇEV'i aramaktan çekinmeyiniz.

 

YÜCELİĞE YAPTIĞINIZ YOLCULUĞUNUZDA, HER ZAMAN YANINIZDAYIZ.        

emisyon ölçümü patlamadan korunma dökümanı dokumanı dokümanı dokumani ateks atex patlama çed nasıl iso 9001 14001 ohsas 18001 belgelendirme kalite yönetim sistemi çevre danışmanlık firması firmaları görevlisi yetkinlik almış şehircilik bakanlığı işyeri açma şartları çalışma belgesi formu ruhsatı çed rapor raporları raporu iş yeri  gerekli belgeler çevre danışmanlığı danışmanlık etki değerlendirme izni cevre  çevresel etki değerlendirmesi gayri  gayrı sıhhi müessese gayrısıhhi  yönetmeliği müesseseler gsm izni ruhsat açma ve işletme iso kapasite ticaret odası odasi istanbul osb organize sanayi bölgesi iş sağlığı güvenliği risk analizi iş güvenliği uzmanı ito is guvenlıgi ıs sagligi yönetmelik yönetmeliği  izni  örneği  ornegi başvuru başvurusu basvuru basvurusu çalıştırma istiyorum calistirma alma formlar formu tescil tescilinde belgeler kapasite istek istenen nasıl nereden yenileme proje tanıtım dosyası tanitim dosyasi ruhsat danismanlik san odası organize sanayi bölgesi arıtma kimyasal biyolojik vize tescil mühendislik danışmanlık izin yeşil otel iski deşarj izni atıksu  proje tanıtım dosyası tanitim dosyasi istanbul tuzla gebze büyükçekmece silivri çorlu osb organize sanayi bölgesi       

 BİZİ ARAMAKTAN ÇEKİNMEYİNİZ    0538 311 93 94